Závody o nejrychlejší auta světa jsou stále fascinující a každým rokem se přepisují rekordy. Výrobci aut neustále posouvají hranice výkonu, aby vytvořili vozy, které dokážou překonat neuvěřitelné rychlosti. Kdo dnes kraluje silnicím a jaká auta jsou v čele tohoto závodu?
Bugatti Chiron Super Sport 300+
Bugatti Chiron Super Sport 300+ je jedním z nejrychlejších produkčních vozů na světě, který překonal magickou hranici 300 mil za hodinu. Tento model dokáže jet rychlostí 490 km/h díky svému 8,0litrovému W16 motoru s výkonem 1600 koní. Představuje absolutní vrchol technologií a aerodynamiky, které jsou k dispozici.
Koenigsegg Jesko Absolut
Švédský výrobce supersportů Koenigsegg vyvinul model Jesko Absolut, který má ambici stát se nejrychlejším autem na světě. Tento vůz slibuje maximální rychlost přesahující 500 km/h díky propracované aerodynamice a výkonnému motoru o síle 1600 koní. S tímto modelem Koenigsegg zamýšlí přepsat historii rychlostních rekordů.
SSC Tuatara
Americký výrobce SSC se svým modelem Tuatara vstoupil do hry o nejrychlejší vůz světa, když v roce 2020 dosáhl údajné rychlosti 532 km/h. I přes kontroverze ohledně přesnosti tohoto měření zůstává Tuatara jedním z nejsilnějších uchazečů o titul nejrychlejšího vozu. Tuatara je vybavena 5,9litrovým twin-turbo V8 motorem s výkonem 1750 koní, což jí dává neuvěřitelný potenciál.
Hennessey Venom F5
Dalším americkým výrobcem, který se připojil k závodu o nejrychlejší auto světa, je Hennessey se svým modelem Venom F5. Tento vůz, pojmenovaný po nejvyšší kategorii tornáda, slibuje maximální rychlost přes 485 km/h díky motoru s výkonem 1817 koní. Hennessey se zaměřuje na posouvání hranic rychlosti a Venom F5 představuje jejich vrcholnou technologii.
Rimac C_Two: Revoluce v elektrických vozech
Závod o nejrychlejší auto světa není omezen pouze na vozy se spalovacím motorem. Rimac C_Two je plně elektrický hypersport, který slibuje rychlost přes 412 km/h. Chorvatský výrobce Rimac ukazuje, že elektrická budoucnost může konkurovat i tradičním automobilkám zaměřeným na rychlost. Rimac C_Two nabízí revoluční výkon díky svému elektrickému pohonu a technologickým inovacím, které se zaměřují nejen na rychlost, ale i na udržitelnost.
Budoucnost rychlostních rekordů
S neustálým pokrokem v technologii automobilů můžeme očekávat, že závod o nejrychlejší auta bude pokračovat. S rostoucím zájmem o elektrické hypersporty a nové materiály, jako jsou lehčí a pevnější kompozity, je pravděpodobné, že brzy budeme svědky vozů, které překonají hranici 500 km/h. Budoucnost závodních aut bude záviset nejen na rychlosti, ale i na udržitelnosti a efektivitě, což přináší nové výzvy i příležitosti.
Závěr: Kdo skutečně kraluje silnicím?
Výrobci supersportů jako Bugatti, Koenigsegg, SSC a další neustále posouvají hranice možného. Každý rok přicházejí s novými technologiemi, které umožňují dosáhnout neuvěřitelných rychlostí. Zatímco Bugatti a Koenigsegg drží tituly pro nejrychlejší vozy na světě, elektromobily jako Rimac C_Two ukazují, že budoucnost rychlosti může být i elektrická.
Autorem tohoto článku je: Redaktor: Petr Spálený
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com